IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj


Testowe Forum
 

Share | 
 

 [SYSTEM] Istnienia kobiet

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
avatar

Liczba postów : 100
Data przyłączenia : 15/01/2014

#1PisanieTemat: [SYSTEM] Istnienia kobiet   Sro Sty 15, 2014 8:43 pm

Kobiety na Terrze zyskały pewne błogosławieństwo, które z czasem nazwano także przekleństwem...

Cytując legendę:
"Terra została stworzona przez wielką czarodziejkę. Jej imienia już teraz nikt nie pamięta. Jednak jej siła była na tyle potężna, że mogła stworzyć cały układ słoneczny, a jednak... Stworzyła tylko planetę.
Część swojej siły przekazała pierwszej córce planety. Ostrzegła ją, że to nie tylko przywilej i dar, ale także przekleństwo. Kobieta bowiem może i zyskała wielką siłę... Ale przed śmiercią musiała odnaleźć śmiertelną osobę i przekazać jej tą siłę... Dopiero wówczas mogła spokojnie umrzeć.
Pierwsza córka zabawiała się siłą swojej matki. Miała wiele dzieci, a każde z nich miało inne zdolności. Niektóre z nich poumierały bezdzietnie, przez co nie przekazały rodzaju swojej mocy, a tylko czystą siłę...
A pierwsza córka... Nigdy nie umarła."


Kobiety nie muszą rodzić się ze specjalnymi zdolnościami. Jednakże jeżeli zadecydują już być dziedziczkami Pierwszej Córki, oto możliwości, jakie przetrwały:

- Czarodziejka - Istota mogąca tworzyć czary pierwotne, składające się z żywiołów Wody, Ognia, Ziemi i Powietrza, a także żywiołami bratnimi. Każda czarodziejka wykorzystuje żywioły na własny sposób, jednakże nie może być celem owych umiejętności. Zaczyna zawsze od 1, z czasem wykorzystuje także kolejne.

- Czarownica - Istota mogąca posługiwać się magią Światła, Mroku i Umysłu. Rzadkością jest, że posługuje się także magią Kosmosu. Jej czary mogą dotyczyć niej samej, jak i przeciwnika.

- Mentalistka - Istota posługująca się magią Czasu Przeszłego i Umysłu. Nie może odczyniać czarów już raz rzuconych. Jej czary mogą tyczyć się niej samej oraz tylko i wyłącznie osób, które zna przynajmniej z imienia i nazwiska. Najbardziej znaną Mentalistką była Ellone, która we śnie przenosiła osoby jej znane do przeszłości.

- Przywoływaczka - Istota mogąca przywołać różnego rodzaju istoty lub Summony. Rzadko kiedy posługują się słabą magią żywiołu lub Kosmiczną.

- Święta - Istota mogąca posługiwać się magią Światła lub Świętości. Jej słabą stroną jest mrok. Często posiada umiejętności w posługiwaniu się bronią białą.

- Upadła - Istota mogąca posługiwać się magią Mroku i magią Zakazaną (nazywaną także Piekielną). Przyzywa pomniejsze potwory, podatne na magię Świętości i Światła.

- Czarna dama - Istota mogąca posługiwać się magią Zagłady i magią Umysłu. Często wykorzystują swoje zdolności do przynoszenia cierpień mentalnych.

- Błękitna czarownica - Czarownica ucząca się zaklęć pod wpływem absorbowania magii z różnych przedmiotów. Zaklęcia nie posiadają żadnego żywiołu, zazwyczaj zadają obrażenia (aczkolwiek istnieją też zaklęcia wspomagające, lecz ich przedmioty sa rzadko spotykane)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
[SYSTEM] Istnienia kobiet
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Elysees to Mem :: Backup :: Gardens of Time-